Tartu loodusmaja kutsub kalastuspäevale tonkatama ja fiiderdama

Tartu loodusmaja kutsub kalastuspäevale tonkatama ja fiiderdama
Algusaeg: 08. Oktoober 2017
Kellele: 6+
Kutsume kalastushuvilisi Emajõe äärde Käreverre tonkatama ja fiiderdama. Püüki juhendavad Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist: Lea Saar ja Peep Männil. Väljasõit kell 10.00 Vanemuise alumisest parklast.
Praktiseeritakse püügiviise, mis paeluvad paljusid kalastajaid: kalad püütakse konksu otsa meelitada siis, kui nad tulevad põhjale toituma. Tonkapüügil on hoiab konksu põhja peal paigal tavaline raske tina, feederpüügi puhul aga raskusega söödakorv, millega heidetakse peibutussööt täpselt söödastatud konksu juurde.

Neid püügiviise kasutades on saagiks võimalik saada pea kõiki meie vetes elutsevai kalu. Emajõele meelitab tonkatajaid muidugi latikas, mida leidub selles veekogus rohkesti. Siinkohal on hea tuletada meelde, et latikale on Emajõel kehtestatud alammõõt, mis on 30/35 cm (sabata/sabaga) ja et 16-aastastel ja vanematel püüdjatel tuleb tasuda harrastuspüügiõiguse eest.
Kalastuspäevale ootame 1.-9. klasside õpilasi, 1.-3. klasside õpilased tulevad koos vanemaga.
Osalustasu on 3€.

Kindlasti on vajalik eelnev registreerumine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 5152884

Tartu loodusmaja keskkonnasõbraliku harrastuskalapüügi välipraktikume toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
Algusaeg:
08. Oktoober 2017
Algab:
10.00-16.00
Toimumiskoht:
Tartumaa,
Sissepääs:
Tasuline
Hind:
3
Ootame osalisi vanuses:
6+
Kes on oodatud:
On võimalik osaleda koos lapsega
Kas on vajalik eelregistreerimine:
jah
Kontaktinfo:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 5152884
Veebileht:
Veebileht:
Viimati muudetud Teisipäev, 03 Oktoober 2017
Soovita ka teistele :
(0 hinnangut)