Näitus "Eesti energeetika"

Näitus "Eesti energeetika"
Algusaeg: 16. November 2016
Kellele: igas vanuses
Näitusel saab ülevaate Eesti energeetika arenguloost, sellest kuidas kõik kunagi algas, aga ka sellest, mis on täna ja millised on meie tulevikuvisioonid edaspidiseks.
Kuigi aeg, mil kodudes loeti lehti pirruvalgel ja soojasaamiseks oli ainus võimalus ahju kütta, ei olnudki nii ammu, ei oska me siiski enam päevagi ilma küttesoojuse ja elektrita ette kujutada – need on meile nii iseenesestmõistetavaks saanud, et igapäevaste toimingute kõrval ei oskagi neid mugavusi enam hinnata.

TTÜ muuseumi näitusel „Eesti energeetika“ on näha palju inseneeriat.
Väljapanekul „Köök“ on kõik meile harjumuspärased kodumasinad nagu veekeedukann ja röster ning palju muud on ühendatud elektriarvestiga selliselt, et kohe on näha elektrikulu.
Näitusel näeb ja saab oma käega katsuda kaevandatud ehtsat põlevkivikihindit, milles eristuvad kukersiit ja lubjakivi. Estonia kaevandusest pärit vagonetist saab külastaja kaasa võtta põlevkivitükikesi.
Põneva kogemuse saab kaevandussimulaatoriga, millega on võimalus virtuaalselt töötada kavanduses kas ekskavaatoriga, buldooseriga või kalluriga. Kaasa löömist ja mõtlemist pakuvad mitmed mängud nii täiskasvanutele kui lastele.
Algab:
22.04.2014-31.12.2017
Toimumiskoht:
, Akadeemia tee 1
Sissepääs:
Tasuline
Hind:
1 EUR
Ootame osalisi vanuses:
igas vanuses
Kes on oodatud:
On võimalik osaleda koos lapsega
Kas on vajalik eelregistreerimine:
ei
Veebileht:
Veebileht:

Viimati muudetud Kolmapäev, 16 November 2016
Soovita ka teistele :
(0 hinnangut)