Palamuse muuseum

Palamuse muuseum
Andmed uuendatud: 11. Märts 2019

Palamusel asub ainus Eesti kihelkonnakoolielu tutvustav muuseum.
Avatud on peamaja ning nn "Tootsi koolimaja". Lisaks saab tellida huvitavaid ja harivaid programme erinevale vanuseastmele, rentida ruume lapse sünnipäevaks või muidu koosviibimiseks.

Muuseumi süda asub värskelt valminud peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi "Kevade" Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Kogu maja tutvustav tekst on "tootsilikus" võtmes: saab õppida viiulimängu, püüda Lati Paci ja sorida Tootsi taskutes! Kas Sina teadsid, kes olid "Kevade" tegelaste algkujudeks? Kuidas vanasti koolis käidi? Samuti saab põgusalt tutvuda „Kevade“ filmi tegemisega ning selle mõjuga Eesti kultuurile. Ka pere kõige pisematele on muuseumis mõeldud- neile on oma mängunurgad, koos põnevatetegevusasjadega!
Nn " Tootsi koolimaja" on seatud nii nagu ta Oskar Lutsu koolis käimise ajal olla võis. Seal on “Kevade” filmist tuttav klassiruum, köstri eluruumid ja õpetaja Lauri tuba. Poiste magamistoas saad voodis puhkepausi teha, aga ole tähelepanelik- kodukäija on kohe akna taga!
Tule kogu perega! Avastamisrõõmu jagub nii suurtele kui ka väikestele!
Muuseumis on ka kohvik "Tõnissoni söögituba" kus saab peale lõbusat muuseumi külastust keha kinnitada!

Soovita ka teistele :
(0 hinnangut)