Särevi Teatrituba

Inspireeriv keskkond ja elamuslik muuseumikülastus kogu perele

Teisipäeviti kell 15 leiavad muuseumis endale tegevust meisterdamishuvilised pered. Teatrikunsti teisipäeviti saab kätt proovida nii butafooria valmistamises kui grimmikunsti vallas. Tegemist on nii suurtele kui väikestele. Kehtib muuseumipilet (3-8 aastat vanad lapsed saavad teatrikunsti teisipäevadel osaleda meisterdamispiletiga 2€).

Sügisel remonditud muuseumis saab suve jooksul teatrihõngu hingata ning nautida. Isekeskis saab etendada fantaasiarikkaid kostüümidraamasid. Korteris on säilinud kodune hubasus, tubades on hõljumas teatrivaim. Endises magamistoas saab mängida nukkudega, proovida teatrikostüüme, kübaraid ning parukaid. Kabinetis on eksponeeritud Särevite suur ja mitmekülgne, ligi 6000-köiteline raamatukogu ning Andres Särevi töölaud kõige vajalikuga.

Särevid elasid Kadriorus oma kolmetoalises korteris aadressil Tina 23-13 alates 1930. aastate lõpust. Särevite kodu oli väga külalislahke ja nende külaliste hulka kuulusid mitmed tuntud kirjanikud, kultuuri- ja teatriinimesed, külalistele kattis Anna alati kohvilaua. Kuna lapsi Annal ja Andresel ei olnud, soovisid nad, et pärast nende surma tegutseks korteris teatrimuuseum. Muuseum avati korteris 7. mail 1982 aastal.

Viimati muudetud Neljapäev, 11 August 2016
Soovita ka teistele :
(0 hinnangut)

Viimased postitused kasutajalt Särevi Teatrituba