Tallinna loomaaed

Tallinna loomaaed

Loomaaia pärliks on üks suuremaid kaljukitsede ja mägilammaste kollektsioone maailmas, samuti on siin märkimisväärne hulk kotkaid, raisakotkaid ning kaku- ja kureliike.

Loomkonnast ei puudu ka lõvid, elevandid, jääkarud, leopardid, kaamelid, hülged, ahvid ja paljud teised armastatud loomad. Kokku on loomaaed koduks üle 10 000 isendile ligi 600 liigist.

Ohustatud liikide Euroopa programmi raames osaleb Tallinna loomaaed ligi 30 liigi kaitses. Üks erilisemaid ülesandeid on Euroopa naaritsa säilitamine ja tagasiviimine loodusesse.

Loomaaia lääneväravas, Ehitajate tee 150, asub keskkonnahariduskeskus, kus korraldatakse põnevaid üritusi. Siin on looduskooli õppeklassid, suur saal aktuste ja kontsertide pidamiseks ning filmide näitamiseks, meenepood, kohvik ja laste loomaaed. Aasta ringi avatud laste loomaaias saab lähemalt tutvust teha küülikute, merisigade, kameruni kääbuskitsede ja mitmete teiste kodu- ja lemmikloomadega.
Loomaaia asukatest parema ülevaate saamiseks tasub tellida ekskursioonijuht, kes tutvustab loomaaia kollektsiooni ja siinseid haruldusi. Privaatseks ajaveetmiseks, sünnipäevadeks või üritusteks saab rentida eri suuruses ja eriilmelisi piknikuplatse vastavalt seltskonna suurusele ja vajadustele.

Loomaaed ja loomade käitumine on erisugune igal aastaajal – olgu suvi, talv, kevad või sügis. Avastamisrõõmu jätkub alati.

Soovita ka teistele :
(0 hinnangut)