Näomaaling: maasika joonistamine

Vaata videost, kuidas joonistada maasikat!

Õpetus:

Võimalused:

  • Jälgi videojuhendit ja tee järgi!
  • Ava Grimmikooli "Näomaalingute õpetused"
    • Algul tutvu teooriaga: värvid, vahendid, silmad ja emotsioonid jne.
    • Seejärel vali teema, mida saad õpetuse järgi realiseerida: loomad, linnud, vee-elukad, tegelased, liblikad ja lilled, põsemaalingud, käemaalingud, varia.

Näomaalingut tuntakse teatris grimmi nime all.
Näomaalingud said alguse juba tuhandeid aastaid tagasi. Siis ei olnud muidugi spetsiaalseid näomaalinguvärve, rääkimata purkidesse pistetud kirevatest toonidest. Põlisrahvad kasutasid näomaalinguid sõjategevuseks, jahilkäiguks ja usulistel põhjustel. Samuti eristati läbi erinevate maalingute ja mustrite läbi erinevaid hõime. 

Näomaalingut tuntakse teatris grimmi nime all.
Väljaspool teatrit on näomaaling saanud ürituste meelelahutuslikuks osaks nii täiskasvanute stiilipidudel ku  ka lasteüritustel.

Grimm on jumestus, mida kasutatakse teatris, filmikunstis, fotograafias ja mujal, et aidata näitlejal saavutada kujutatava tegelase välimust. Grimm on vahend, mis aitab näitlejal karakterit luua. Grimmi kavandab teatri- või filmikunstnik. Grimmi pealekandmist nimetatakse grimeerimiseks ja seda teostab grimeerija.

Grimeerija on inimene, kelle tööks on luua grimmi abil erinevaid karaktereid, sobitades näitleja loomulikku välimust vastava rolliga. Grimeerija kutseoskusnõuete aluseks on jumestaja kutseoskusnõuded. Grimeerija leiab tööd teatrites, filmistuudiotes, meedias, salongides, kontserdiasutustes, tsirkuses jne

Algallikkas Vikipeedia - Grimm, Grimeerija