Kadripäev Eesti Vabaõhumuuseumis

Kadripäev Eesti Vabaõhumuuseumis
Algusaeg: 25. November 2018
Kellele: Kõik vanused
Eesti Vabaõhumuuseumis saab teada kadritarkusi: meisterdada kadripatsi, tutvuda kommete ning pühadetoitudega. Tulemata ei jää kadrisandidki!
Kadripäev on keset sombust novembriilma üks tõeliselt värvikas ja kirev püha. Erinevalt mustadest ja karvastest martidest on kadrisandid tuntud oma valgete ja peente kostüümide poolest. Eesti Vabaõhumuuseumis saab kadripäeva tähistada pühapäeval kell 11-15.

Kuie koolimajas saavad tulevased kadrisandid läbida koolituse, kus õpitakse selgeks õiged kadrikombed. Kõikidele tublidele õppuritele väljastatakse ka kadritunnistus. Pulga talus käib sanditamiseks valmistumine, milles iga soovija saab kaasa lüüa ja üheskoos minnakse naabertallu katri jooksma. Kutsari sauniku pere näitab, kuidas oodatud külalisi õigesti vastu võtta, et need ikka järgmiseks aastaks hääd lambaõnne tooksid.

Härjapea talus näeb uhkeid kadripäeva peakatteid, mille jaoks on ideid saadud Pariisi kadripäeva kommetest. Kolu kõrtsis kutsub Vanalinna Muusikamaja folgiring Veerik kell 13 ja 14 laulumänge mängima. Seintel saab imetleda Haabersti lasteaedade valmistatud kadrimaske ja põnevaimale ka oma hääle anda.
Algusaeg:
25. November 2018
Algab:
11-15
Toimumiskoht:
Tln.Haabersti, Harjumaa, Vabaõhumuuseumi tee 12, 13521 Tallinn
Sissepääs:
Tasuline
Hind:
Tavapilet 8€; sooduspilet 6€; perepilet 16€
Ootame osalisi vanuses:
Kõik vanused
Kes on oodatud:
On võimalik osaleda koos lapsega
Kas on vajalik eelregistreerimine:
ei
Veebileht:

День Кадри (Катеринин день)

Катеринин день означает в эстонском народном кадендаре начало домашних работ. В этот день все - и мужчины, и женщины, надевают белые одежды, красят щёки красным и ходят из дома в дом ряжеными, желая хорошего приплода скота.

Эстонском музее под открытым небом можно подготовиться к вечеру Катерининого дня.

Last modified on Wednesday, 21 November 2018
Rate this item
(0 votes)