Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Muuseumis saab saab tutvuda Eesti muusika ja teatri ajalooga püsinäitusel "Lood ja laulud", pidada sünnipäeva, mängida, meisterdada ja palju muudki teha.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum sai alguse eesti helilooja ja organisti Peeter Süda pärandi kogumisega seotud liikumisest 1924. aastal. 2017. aasta mais valmis uus püsinäitus "Lood ja laulud", mis tutvustab muusika- ja teatrilugu läbi kõigile tuntud kirjandusteoste. Väljas on näiteks Peeter Süda orel, Arvo Pärdi „Tabula rasa“ käsikiri, Tiia-Ester Loitme Grammy, aga ka erinevad mehaanilised ja rahvapillid, partituurid, esemed, fotod ja palju muud. Lapsed saavad ise pilli mängida, kostüüme selga proovida ja muudki oma käega katsuda. Mängupööningul leiab samuti erinevaid mänge ja muusikat.
Muuseumis saab pidada laste sünnipäevi. Peamajas korraldame lastele Pillipeo või Muusikalise seikluse, Särevi Teatritoas teatriteemalise peo. Sünnipäevaprogrammid sobivad 6-12 aastastele lastele, kuid teeme ka erandeid. Peole mahub umbes 15 osalejat.
Muuseumis toimuvad igal pühapäeval Marakrati perepäevad, kus saab meisterdada erinevaid fantaasiapille, joonistada, kostüüme selga proovida ja pillidega tutvuda.
Lisaks toimuvad muuseumis lastelaagrid, haridusprogrammid gruppidele, teatriring, perepäevad, kohtumisõhtud, etendused, kontserdid ja teised üritused.

Muuseumi peamaja asub Tallinna vanalinnas, Särevi Teatrituba Kadriorus.

Last modified on Wednesday, 30 August 2017
Rate this item
(1 Vote)