Eesti Lastekirjanduse Keskus

Eesti Lastekirjanduse Keskus
Andmed uuendatud: 27. August 2019

Eesti Lastekirjanduse Keskus asub muinasjutulises majas Tallinna vanalinnas. Siin saab käia huviringides, pidada sünnipäevi, külastada meie raamatukogu ning võtta osa meie mudilastundidest ja perehommikutest.

Eesti Lastekirjanduse Keskus asub imeilusas majas Tallinna vanalinnas Pikal tänaval ja on koduks lasteraamatutele. Meil on raamatukogu, eesti lastekirjanduse ajalugu tutvustav varakamber, illustratsioonigaleriid, saalid esinemisteks ning muinasjutupööning tegelusteks. Meil saad mõnusalt ja sisukalt raamatutega aega veeta ja osaleda ühistes ettevõtmistes, mis on seotud raamatulugudega!

- Raamatukogus saab raamatuid kohapeal vaadata-lugeda, aga ka koju kaasa võtta. Raamatute laenamiseks tuleb ennast lugejaks vormistada, iga lugeja saab lugejapileti.
- Keskuse varakambris ehk lasteraamatumuuseumis on näitamiseks väljas valik eesti lastekirjandusest läbi aegade ja eesti kunstnike maalitud taburettide kollektsioon.
- Edgar Valteri galeriis on väljas valik armastatud kunstniku ja kirjaniku originaalloomingust. Trepi- ja illustratsioonigaleriis näitame eesti ja välismaa kunstnike pilte.
- Muinasjutupööningul, mille maalis „Nukitsamehe” muinasjutu järgi kunstnik Piret Mildeberg, toimuvad laste huviringid ja üritused.
Laupäevasel perehommikul jutustatakse, loetakse, mängitakse ja meisterdatakse koos raamatulugude ainetel. Sageli on külas ka kirjanikud ja kunstnikud. Kaks korda nädalas ootab keskus kõige pisemaid mudilastundi, et teha läbi mängu tutvust raamatutega.

- Koolilapsed on oodatud loovust arendavatesse huviringidesse. (Ringide kuutasu on 18€ ja vajalik on eelregistreerimine irma{ät}elk.ee)
Kunstikambrit juhendab illustraator Kertu Sillaste ja see alustab uut hooaega 10. septembril 2019
Rühmad:
1 –2. klasside lapsed kolmapäeviti kell 14.30–15.45
3.–4. klasside lapsed teisipäeviti kell 15.00–16.30
5.–9. klasside lapsed kolmapäeviti kell 16.00–17.30

Loovkirjutamise ringi juhendab lastekirjanik Kätlin Vainola ja see alustab uut hooaega 9. septembril 2019.

Rühmad:
3.-4. klasside lapsed esmaspäeviti kell 14.30–15.45
5.-6. klasside lapsed esmaspäeviti kell 16.00–17.15

Huvitavat tegevust jätkub kõigile, nii suurtele kui väikestele!

Rate this item
(1 Vote)

Latest from Eesti Lastekirjanduse Keskus