Halloweeni dekoratsioonid loovad halloweeni meelelou!

Halloweeni meeleolu saad koju luua halloweeni dekoratsioonidega, mida saab valmistada ise! Näiteks mustade ämblike ja ämblikuvõrkudega või traditsioonilise kõrvitsalaternatega.
Eriti ahvatlevad on ikka sellised dekoratsioonid, mida suudavad valmistada lapsed ise või siis koos ema-isaga :-)

Halloweeni kõrvitsalatern:

Halloweeni kõrvitsalaternHalloweeni põhitunnuseks on kõrvitsalatern, see on õõnes kõrvits, millele on külje peale sisse lõigatud nägu ja sisse pandud küünal.
Kõrvitsalaterna valmistamine on üpriski töömahukas ja osavustnõudev meisterdamine. Seepärast nooremad, ka väikelapsed, võiksid valida endale sobivama lahenduse halloweeni kõrvitsa meisterdamiseks.
Vaata halloweeni kõrvitsa meisterdamise ideid!

Ämblikud:

Kas Sa oled pannud tähele, et paljudes inimestes tekitavad ämblikud kõhedust, õudust, hirmutunnet? 
Hoolimata sellest, et nii eestlastel kui teistel rahvastel on levinud kujutlus ämblikust kui õnneloomast, kelle kahjustamine võtaks inimeselt õnne. "Kui sa omas majas ämbliku näed, siis on sul õnn majas; tapad sa aga ämbliku, siis kaob õnn su majast."
Vaata, kuidas meisterdada kõhedust tekitavaid ämblikke!

Lisainfo:
Ämblikukartust nimetatakse ka arahnefoobiaks või arahnofoobiaks.
Teadusharu, mis uurib ämblikke, nimetatakse arahnoloogiaks, vastavat eriteadlast aga arahnoloogiks.

Halloweeni kostüümid:

Halloweeni vampiiri kostüümHalloweeni õhtul kasutatakse võimalust kostümeeritult ringi liikuda.Halloweeni õhtul kasutatakse võimalust kostümeeritult ringi liikuda. Üllata siis sõpru ja tuttavaid unikaalse halloweeniteemalise kostüümiga :-)
Vaata kostüümiideid!Lisaks:

Halloweeni tähistamine hakkas Eestis meedia õhutusel levima 1980. aastate lõpus – niisiis umbes samal ajal mitmete Euroopa maadega.