Karbikaaned ilusaks!

Plekk-karbid, mis näevad välja ilmetud ja soovivad uut väljanägemist, siis siin on teile midagi ilusat.

Vaja läheb:
• Plekist karpi (võib ka muust materjalist)
• Vana, kasutut riiet-kangast
• Nööpe
• Niiti-nõela, liimi
• Kõike muud, mida hing ihaldab, ja kodust leida võib – lipse, paelu, pitse-satse jne.
Lapsest on mul alles jäänud nii mõnigi vana kulunud riideese, mida väga enam ei kanna, aga ära visata ei raatsi. Võtsin roosad retuusid ja lõikasin nad katki.
Alguses tuleb valida sobiv metallkarp. Lõigata kaane järgi sobivaks kangatükk (võib olla veidi laiem, kui karbikaan ise on) ning hakata seda kangatükki kaunistama!
Leidsin kuntslilled, võtsin neilt õied otsast ära ning õmblesin kangajupile.
Seejärel nööbid. Nööbid on ühed tänuväärsed detailid, neid saab pea igale poole õmmelda ja isegi kleepida. Niisiis vaja õmmelda nööbid sinna, kuhu endale soov.
Otsimise järel leidsin kollase lipsu. Selle külge õmblesin veidi suurema nööbi. Lipsu nööbiga õmblesin kangale.
Kui kõik, mida hing ihaldab, on õmmeldud-kleebitud kangatükile, tuleb see kleepida kaanele. Siinkohal kasutasin mina täiesti tavalist pulgaliimi. Liimimist peab tegema suhteliselt ettevaatlikult, et kaunistused viga ei saaks. Kui kangatükk on natuke liiga suur, võib seda tasandada karbikaane järgi.
Et asjal oleks ikka rohkem jumet ja karbikaan oleks ikka roosamast roosam, võib kleepida kaane ääre ümber roosa paela. Pael võib olla veidi laiem, kui karbikaane äär, et tekitada efektsemat tunnetust.
Lõpuks, kui kõik on valmis, panna kaas karbile ning voila! karp patsikummide-klambrite jaoks on valmis.
Loomulikult ei pea tegema täpselt nii nagu ja kasutama selliseid materjale, nagu eelpool mainitud. Kasutada saab kõike, kuhu fantaasia ulatub.

Last modified on Thursday, 26 May 2016